Елизабет Харли има 54 години и тело на 20-годишна девојка (ФОТО)

Тука нема Фотошоп!

Британската актерка Елизабет Харли има полни 54 години и тело на 20-годишна девојка! Таа е жив пример дека секоја жена, која се грижи за себе и за својот изглед, може да изгледа доста помладо од својата биолошка возраст.

Добро, да претпоставиме дека на лицето направила одредени корекции, но телото и’ изгледа како да го „украла“ од млада манекенка.

Се разбира, и генетиката има свој придонес во тоа, но сепак, малкумина изгледаат олку моќно во костим за капење на нејзина возраст, нели?

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време