Деми Мур конечно откри зошто е депримирана

Барем е искрена

Деми Мур (56) последниве години многу ретко ја гледаме на големото платно, а популарната актерка смета дека за тоа е виновно стареењето, поради кое веќе не е убава, сексапилна и згодна како порано.

Деми призна дека не е воодушевена од природниот процес на стареење и со години се плаши од неизбежната старост. Сигурна е дека загубила голем број улоги токму поради годините.

Не го сакам својот одраз во огледало, дури и се плашам од него“, искрено изјави актерката на настанот што го организира нејзината колешка Гвинет Палтроу.

Однатре се чувствувам младо, но моето тело продолжува да старее и тоа ме депримира“, заклучи Деми, која на сите можни начини се обидува да го спречи процесот на стареење, па практикува јога, но и пластични операции.

Меѓутоа, пред десетина години, додека сè уште беше во брак со помладиот актер Ештон Кучер, славната актерка беше голем противник на пластичните корекции и јавно зборуваше дека никогаш не би отишла „под нож“.

Претпочитам да изгледам како жена на мои години а не очајнички да се обидувам да изгледам како да имам 30 години“, велеше Деми во тоа време.

Но изгледа дека со текот на годините, стравот од стареењето станувал сè посилен, а со тоа зачестиле и посетите на пластичниот хирург.

Фото: Getty Images
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време