Ако имаш добра мајка, тогаш имаш и добра шанса да станеш чесен човек (ВИДЕО)

Актерот со грандиозен подарок за својата мајка

Легендарниот The Rock во видеоклипот објавен на својот инстаграм-профил им покажа на своите следбеници каков подарок избрал за својата мајка.

На видеото јасно гледа реакцијата на мајката на Двејн Џонсон.

 


Во описот на видеоснимката, актерот објасни зошто избрал токму таков подарок за неа.

Ова е прекрасно чувство. Изненадување! На мајка ми за Божиќ и’ купив куќа. За време на моето детство, секогаш живеевме во малечки станови и често се селевме. Живеевме како Цигани, патувајќи од една до друга држава. Првиот вистински дом во кој моите родители живееја беше оној што им го купив во 1999 година. Кога се разведоа пет години подоцна, работите станаа комплицирани. Секогаш се грижев моите мајка и татко да имаат се’ што им треба, но оваа куќа е навистина посебна. Мама може да избере која куќа ја сака каде и да ја посака. Секогаш велам дека има шанси да станеш пристојно човечко битие ако имаш добра мајка. И некаде, патем, имав доволно среќа да можам да направам вакви работи за неа. Среќен Божиќ, мамо, и уживај во својот нов дом“.

 

 

View this post on Instagram

 

This one felt good. Surprise! Bought my mom a new home for Christmas. All our lives growing up we lived in little apartments all across the country. Lived like gypsies on the road from one state to another. The first home my parents ever lived in was the one I bought for them in 1999. They divorced about 5yrs later and as with life, stuff happens and things got a little complicated. Since then I always made sure my mom and dad have everything they’ll ever need – houses, cars etc. But the house this time is a special one and the timing is very meaningful. I told her to treat this card like it’s “Willy Wonka’s Golden Ticket” because she gets to choose any home she wants – anywhere she wants. I always say, if you got a good mama, then you gotta pretty good shot at becoming a decent human being. And somehow, somewhere along the line I became one lucky SOB to be able to make stuff like this happen. Merry Christmas Ma and WOOOHOOO enjoy your new home. Dwanta 🎅🏾

A post shared by therock (@therock) on

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време