Ако ги имате овие седум особини, вие сте жена што зрачи со сексапил!

Проверете!

Сексапилната жена изгледа и се однесува вака!

Денес, во модерното општеството, значењето на зборот „секси“ е испревртено, па често мислиме дека познатите манекенки, актерки и пејачки се секси. Меѓутоа, вештачката убавина не е секси. Секси е онаа жена што ги поседува следниве особини:

1. Самодоверба
2. Амбициозност
3. Страст
4. Добрина
5. Искреност
6. Елеганција
7. Интелигенција

Нема ништо лошо во тоа што го цените изгледот на вашиот партнер. Физичката привлечност е клучна на почетокот од секоја врска. Но таа не може и не смее да биде единствен фактор што зближува двајца луѓе. Многу брзо таквата врска се распаѓа.

Добрите гени не се пресудни за сексапилниот изглед. Или како што би рекла Коко Шанел:

„Не е секоја жена родена преубава, но ако не станала убава до својата 30-та година, тогаш таа е едноставно глупава.“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време