10 јасни знаци дека жената е интелигентна

Проверете!

Може да забележите кога некој ве лаже, разбирате кога на луѓето им треба ваша помош и драго ви е кога на вашите блиски им се случуваат убави работи

Интелигентната жена донесува одлуки за мажите врз основа на комплиментите што ги добила, додека помалку интелигентните жени си судат себеси врз основа на комплиментите и почнуваат да се споредуваат, за да дознаат дали тоа е вистина.

Дали вие сте интелигентна жена? Постојат 10 дефинирани знаци…

1. Не се лажете себеси

Понекогаш навистина е тешко да се биде искрен сам со себе. Лажењето одзема енергија. Не трошете време на лоши луѓе и не верувајте во илузии.

2. Вашиот партнер не ви е единствената важна работа во животот

Го сакате, но си ја сакате и својата работа, семејство, пријатели и хоби. Но и самите себеси сте си доволни и никогаш не го опсипувате партнерот со сето ваше внимание.

3. Не се водите по вашите емоции

Секако дека ги имате, но не ве водат тие низ животот. Го оставате минатото зад себе.

4. Имате голем моќ за забележување

Може да забележите кога луѓето ве лажат. Исто така, разбирате кога на луѓето им треба вашата помош и драго ви е кога на луѓето околу вас им се случуваат убави работи.

5. Сакате да ја следите модата

Но не купувате еден куп непотребни работи само затоа што се модерни.

6. Имате граници

Ги знаете своите граници во сите животни аспекти и луѓето околу вас го знаат тоа.

7. Одлично се познавате себеси

Го чувствувате вашето тело и се обидувате да се грижите за него.

8. Одлично анализирате

Знаете да сонувате, но повеќе сакате да си поставувате нови цели.

9. Живеете во сегашноста

Не губете време на жалење за минатото.

10. Вие сте жена во секоја смисла на зборот

Живеете во хармонија сами со себе.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време