Лила Филиповска танцува со самовилите во Долината на љубовта (ВИДЕО)

Не се опишува, само се доживува!

Популарната Лила Филиповска деновиве ужива во Кападокија, каде што леташе со балон и им ги пренесе своите впечатоци на многубројните следбеници на Инстаграм.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Дури денес ми стана јасно зошто луѓето од целиот свет доаѓаат во Кападокија. Постојат многу начини да се доживее адреналин, но тврдам дека ова е еден од најубавите. Изгрејсонце на кое според легендата играат самовилите во ‘Долината на љубовта’ нестварен поглед на чудото на природата и чувството дека лебдиш е причина ова доживување никогаш да не го заборавиш. Најбитни се временските услови. Најголем непријател е ветрот. Пред две години, со мојот другар Спасе не успеав да летам, ама овојпат ме посака среќата. Времето беше идеално како пролет и многумина како мене уживаа. Во моментов тука има 250 балони од 25 компании, а сѐ започнало со само еден балон на еден шведски брачен пар во 1991. Останатото е историја“, Лила објасни во описот на споделените фотографии и видеото од Кападокија.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Инаку, ова е втора посета на убавата водителка на магичната Кападокија, каде што по неколку милиони години природата потпомогната од комбинацијата на излиената вулканска лава од трите вулкани што постоеле тогаш,  поројните дождови и силните ветрови да се формираат овие чудни зданија, уникатни, формации кои домаќините дел од нив ги адаптирале во хотелски соби. Сите тие соби се наоѓаат во вистински пештери и не постојат две исти соби, а Лила открива дека чувството да се престојува во нив е фантастично.

А навечер глетката е како сцена од некој филмски сет…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Фото и видео: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време