Прочитајте како една наша читателка ги средила испуканите петици

Ги спасила со „кисела“ куркума

Истражувањата покажуваат дека со редовна употреба на куркумин (влегува во составот на „златниот зачин“ куркума) се спречува појава на дијабетес типа 2. По прстофат куркума додавајте во супа, салати од зеленчук, дури и во напивки.

Рецепт:

Шолјичка медицински алкохол сипете во поклопен сад. Во тоа додајте десет таблети ацетисал (ацетисална киселина или витамин Ц) иситнети во прав, како и една лажица куркума.

Садот поклопете го, завиткајте го во крпа и оставете го така 24 часа. На проблематичните места прекуноќ ставајте облоги, а наутро измијте ги стапалата и намачкајте ги со хидратантен крем. Многу ќе ве израдува резултатот по десет процедури!

Текст: Олга Смирнова

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време