Домашен лек против габички на ноктите

Габичките на ноктите лесно се појавуваат, но тешко е да се ослободите од нив. Потребни се време и трпение. Во аптеките постојат препарати за тоа, но се доста скапи. Секако, можете да приготвите и домашно средство од состојки што може да се најдат во секоја куќа. Само запаметете дека мора да бидете упорни и трпеливи.

Земете три сурови белки, додајте две лажици вотка и две лажици деветпроцентен оцет. Мешајте додека добиете еднолична смеса. Превиткајте газа наполу, натопете ја во растворот и држете ја на ноктите 15–20 минута пред спиење.

Кога болните нокти ќе почнат да растат, исечете ги. Вооружете се со трпение и сигурно ќе победите во борбата со оваа напаст.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време