Уапсен братот на Сека Алексиќ – Обвинет е за изнуда

Заврши зад решетки

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсиле Неѓад Рамиќ, кој инаку е брат на пејачката Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнуда. Имено, полицијата се сомнева дека тој во повеќе наврати посетувал работилница во Стара Пазова и од сопственикот барал да му исплати 2000 евра. Пејачката се уште се нема огласено по повод апсењето на нејзиниот брат.

Фото: Инстаграм

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време