Тијана Дапчевиќ открива што е потребно за да почувствува презир спрема некого

Поп-пејачката искрено

Фото: Hello.rs

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ во интервјуто за порталот „Hello.rs“, искрено пороговри за приватниот живот иза односот со блиските пријатели и колеги. Иако нејзината најнова песна го носи насловот „Презир“, пејачката истакна дека досега не почувствувала таква емоција кон некого…

Уф, не сум дури ни сигурна дека е можно да почувствувам такво нешто. Се нема случено да не поднесувам некого до таа мера, омразата кон него да се претвори во презир. Тоа никогаш не би го дозволила, ни на себе, но ни на другата страна, да ме измести и да ме повреди до таа мера за да почнам да презирам. Главно избегнувам секаква негативна енергија, вклучувајќи ги и луѓето што ја шират. Настојувам да бидам опкружена исклучио со оние  со кои ми е убаво, така што уживам.

На прашањето на кој начин ги надминува пречките со сопругот Милан, со кого е во брак повеќе од една деценија, Тијана одговори:

 

 

View this post on Instagram

 

Čim sine sunce, sve(t) mi miriše na more 😍☀️🌊 #lavli #jedvacekam

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Се сакаме. Љубовта е единственото нешто во кое верувам и кое има моќ да одржи секаков однос. Ако нема љубов, нема ништо друго. Покрај љубовта, важен е и разговор, ништо да не се турка под килимот и да не се премолчува само за да се зачува мирот во домот, бидејќи, по некое време, тој куп под килимот станува толку голем што не може ни да се прескокне.“

Извор: Hello.rs

Фото: Инстаграм

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време