„Те сакам и ми недостигаш“: Лепа Брена со емотивна порака го честиташе роденденот на својата почината мајка

Да се наежиш

Фото: Миша Обрадовиќ

Лепа Брена ги разнежи фановите кога на социјалните мрежи објави фотографија со нејзината почината мајка.

Мајката на Брена, Ифета Јахиќ почина во 2014 година, а вчера беше нејзиниот роденден.

Популарната пејачка се потсети на нејзиниот роденден, па на социјалните мрежи објави неколку фотографии и откри колку и недостига.

Фото: Инстаграм

Ми недостигаш, те сакам. Среќен роденден, мајко моја“, напиша Брена во описот на фотографиите.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време