Тамара Тодевска јавно ѝ се извини на српската евровизиска претставничка што Македонија не ѝ дала гласови

„Тоа е неправда, Невена ова не го заслужи!“

Фото: Принтскрин, Свет

Тамара Тодевска во интервју за „Телеграф“ откри дека се чувствува лошо што Македонија не и даде ниту еден поен на Евровизија на српската претсавничка Невена Божовиќ.

Ја сакам песната на Невена и беше неверојатна на сцена. Иако не бев вклучена во гласањето на жирито, ниту пак знаев за кого гласале, би сакала да и се извинам за оваа неправда. Невена заслужи гласови од нашето жири, рече Тамара и призна дека не е разочарана што не победила иако повеќе од 40 мунути беше позиционирана на првоот место на табелата.

Фото: Принтскрин

Задоволна сум со се’, не сум разочарана. Ова е најмагичното патување во мојот живот, додаде Тодевска.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време