Сузана прв пат се омажила на 17 години, одела вонредно на училиште, а потоа „паднала“ на овој потег на Саша Поповиќ

Сопругата на директорот на „Гранд“ откри детали од нивниот брак

Сузана Јовановиќ, како што пишува, “Србија денес” почнала да пее на 14-годишна возраст. Сузана работела на свадби, испраќања и други приватни прослави, а на 17-годишна возраст се омажила со својот прв сопруг, а на 18-годишна возраст го роди нејзиниот син Данијел.

Сепак, Јовановиќ наскоро сфатила дека не се еден за друг, а разводот бил неизбежен. Потоа, Сузана одлучила да не посетува училиште, а средното го завршила вонредно. Сузана, паралелно со настапите, далава испити, а кога се преселила во Белград, нејзиниот син останал со својата баба во Раља за да го заврши училиштето.

Првиот состанок на Сузана и Саша се случил во 1996 година, кога Поповиќ дошол на снимањето на видеото на Сузана за да се запознае со неа. Подоцна отишол во ресторанот каде што пеела Јовановиќ, според порталот “Србија денес”, каде што цела ноќ нарачувал песни, а потоа го оставил својот телефонски број.

Меѓутоа, моментот што бил од клучен  за нивната врска е кога Саша ја однел Сузан во Јагодин на настап. Тогаш ја бакнал во образот, и така ја започнале својата романса. Сузана наскоро се преселила во куќата на Поповиќ во Бежанјанска Коса со нејзиниот син Данијел, а љубовта ја крунисаа со брак во 1997 година кога направија голема свадба во хотелот „Интерконтинентал“.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време