Сопругата на Шаулиќ првпат се огласи во јавноста по смртта на Шабан, моли само за едно

Неутешна е

Фото: Немања Николиќ

Гордана Шаулиќ е неутешна после смртта на својот сопруг, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ.

Вдовицата одбива да го напушти семејниот дом на Дедиње иако децата ја советувале да замине на пат и да се одмори и притоа да ги собере мислите.

На Гоца и е многу лошо. Воопшто не излегува од дома, ја посетуваат само децата и некои пријатели. Доаѓаат и кумовите Зорица и Мирољуб и често преспиваат кај неа. Не јаде и е во многу лоша состојба, открил извор за српски „Курир“.

Фото: Дамир Дервишагиќ, Курир.рс

Ве молам имајте разбирање во овие тешки денови и моменти. Како да бидам, се борам, изјавила накусо Гордана за босанскиот портал аваз.бс.

Фото: Драгана Кадиќ
loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време