Семејството го крие далеку од очите на јавноста, но сите зборуваат за нејзината ќерка – Повредена миленичката на Колинда

Нејзина најголема гордост

Цела е на претседателката

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ нема да учествува на натпреварот по уметничко лизгање „Златна пируета“ поради повреда.

Како што пишува „Вечерни лист“ се работи за повреда на грбот, а нејзиниот тренер изјавил дека тоа е стара претходна повреда и не се знае колку ќе трае нејзината пауза.

Сепак сезоната за неа не е завршена, пренесува „Вечерни лист“.

Китаровиќ требаше да ја претставува својата земја на натпреварот кој е еден од најстарите во Европа, во категоријата јуниори.

И минатата година таа се претстави на ИСУ Гранд При во уметничко лизгање во Загреб, а на трибините ја бодреа родителите.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време