Ристе Ристески си замина од Македонија

Се пресели во Белград

“Време е за промени”

Пејачот Ристе Ристески неодамна се пресели во Белград за да гради кариера. Победникот на регионалното
музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, во едно скорешно интервју во емисијата „Гранд магазин“ откри дека српскиот
пазар е многу поголем и подобар за неговата работа, па затоа се решил на ваков чекор.

Јас сум тука веќе една недела, земав стан во кој ќе живеам. Заради настапите во Македонија досега не го направив ова, ама мислам дека е време за промени“, вели Ристе во интервјуто.

По победата во музичкото шоу Ристе ја сними својата прва песна „Добро утро тајно“, а како што најави,
веќе работи на својата нова песна.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време