Редок случај: Јелена Карлеуша јавно ја поддржа Ана Кокиќ, која потврди дека се разведува

Солидарна...

Јелена Карлеуша е позната по својот остар јазик, особено на Твитер, каде што е доста активна и без влакна на јазикот ги изнесува своите ставови за се’ што е врзано за нејзиното име и презиме, но и за случувањата во општеството.

Овој пат, Јелена „твитна“ за својата колешка, поп-пејачката Ана Кокиќ (36), која потврди дека се разведува со својот сопруг, ватерпослистот Никола Раѓен, со кого има две ќерки. (Повеќе информации можете да прочитате ТУКА).

Искрено, многу ми е жал за Ана Кокиќ и приказната дека се разведува. Има две ќерки како мене, жена е која храбро се бори во оваа професија… И’ ја посакувам сета среќа, да биде силна и да реши се’ како што нејзе и’ одговара. Заслужи да биде среќна. И ќе биде“, порача Карлеуша на својот твитер-профил.

 

 

View this post on Instagram

 

🧨

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време