Ова е сестрата на Лепа Брена: Не ѝ било судено да стане пејачка

И покрај тоа што Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на балканскиве простори, членовите на нејзиното семејство од Брчко во кое таа пораснала никогаш јавно не се експонирале. Пејачката во неколку наврати има зборувано за своето детство, така што публиката се запозна со фактот дека нејзиното семејство живеело скромно но удобно, и дека таткото Абид и мајката Ифета, вработени како медицински техничар и кројачка, се труделе на своите деца да им овозможат сето она што им било потребно. Лепа Брена е родена како Фахрета Јахиќ, таа е трето дете во семејството Јахиќ, родена по братот Фарук и сестрата Факета

 

Факета денес има две ќерки, а таа и нејзиниот сопруг Зоран веќе две децении живееат во Канада.

Gepostet von Fara Stojanovic am Sonntag, 23. Juli 2017

Тоа што е интересни е дека и Фарук и Факета биле надарени за пеење, меѓутоа никој не тргнал по стапките на својата помлада сестра.

Gepostet von Fara Stojanovic am Montag, 2. Januar 2017

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време