Ова е новата девојка на Мустафа Сандал, бившиот сопруг на Емина Јаховиќ

Има само едно заедничко нешто со пејачката

Фото: Инстаграм

Бившиот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ , Мустафа Сандал, е снимен со својата нова девојка. Избраничката на турскиот пејач заедно со него се шетала на улица и се држеле за рака, а кога камерите им се приближиле пробала да го сокрие своето лице, но не успеала во тоа.

Инаку, новата љубов на Мустафа е русокоса и со Емина едниствено заедничко нешто им е витката линија.

Ова не е прв пат медиумите Мустафа да го поврзат со некоја девојка, но е прв пат да биде снимен и фатен на дело. Од друга страна, пак, Емина само неколку месеци после разводот, вплови во врска со бизнисменот Садетин Саран со кој раскина.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време