Нина Бадриќ ја покажа јахтата вредна 400 милиони евра (ФОТО)

Во сопственост на најбогатата Србинка

Нина Бадриќ веќе неколку дена ужива на приватниот остров Некер на Кариби заедно со својата другарка Сандра Мељниченко, која неодамна го прослави 42-от роденден во друштво на сопругот Андреј и блиски пријатели. Меѓу нив, годинава, беше и популарната хрватска пејачка.

 

View this post on Instagram

 

SYA 💙🐬🐠🏖🚤

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Нина редовно објавува фотографии од одморот на Инстаграм, а посебно внимание привлекоа оние на кои се гледа огромната јахта која е во сопственост на рускиот милијардер и најбогатата Србинка – Андреј и Сандра Мељниченко.. Имено, бродот е долг 143 метри и вреди околу 400 милиони евра.

 

View this post on Instagram

 

SYA 🙌🏻

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Извор: „Свет“

Фото: Инстаграм

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време