Никој не забележа еден детаљ на Евровизија кој има јасна цел- тоа што се појави на сцената е порака до целиот Балкан и Македонија

Да се наежиш

Фото: Официјална страница на Евровизија

Вчера во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од Евровизија 2019 година.

Свеченото отворање започна со победничката претставничка од минатата година Нета со песната „Toy“, а фановите во арената занема од нејзиниот настап и перфектната организација во Израел.

Сепак она што најмногу го наежи народот од Балканот е еден детаљ кој ги врати сите во минатото кога Евровизија беше популарна и се чекаше секој мај во државите на поранешна Југославија.

Станува збор за знаме од Југославија кое се вееше зад минатогодишната победничка Нета, а жителите на оваа земја вклучувајќи ја и Македонија со радост се сеќаваат на државата која беше домаќин во 1990-та година.

Целото видео кое ги наежи сите жители од овие простори можете да го погледнете точно 5:50 минути.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време