На гробот на Шабан Шаулиќ осамна нешто што нема да ве остави рамнодушни

Обожавателите не можат да ја прифатат неговата смрт

Фото: Рајко Ристиќ

И еден месец по смртта на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ обожавателите не можат да се помират со неговото ненадејно заминување од овој свет. На гробот на фолк-пејачот осамна песна која му е посветена. Нејзините стхови дефинитивно нема да ве остават рамнодушни.

Погледнете:

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време