Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот

Ваков танц не сте виделе досега

Фото: 96.3 Big FM

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи.

Фото: Инстаграм

Пејачот на “Ролинг Стоунс” на својот Инстаграм објави кратко видео во кое покажува како се прави кореографија иако си навлезен длабоко во осмата деценија.Мик, танцува како младо момче. Видеото стана апсолутен хит на интернет, а повеќе од 500.000 корисници на оваа социјална мрежа го виделе на Инстаграм за неполни 10 часа.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време