Љубовта не може да чека: Се венчаа Џастин Бибер и Хејли Болдвин

Само два месеца после свршувачката, се венчаа Џастин Бибер и Хејли Болдвин, пишува магазинот “Пипл“

Двојката наводно се венчала во Њујорк, а црковната венчавка ќе ја направатнаскоро во кругот на своите блиски пријатели.

 Го направија тоа без договор со семејството- откри за Пипл близок член на семесјтвото 

Магазинот ТМЗ беше првиот медиум кој објави дека пејачот и манекенката се видени како подигаат дозвола за брак.

Изворот тврди дека овој чин бил емотивен и за двајцата.

–Сакаа што порано да се венчаат.Не сакаа голема и блескава прослава-вели пријател на двојката

Џастин и Хејли наскоро ќе имаат и црковна свадба, најавија истите извори за „Пипл“.

Хејли наводно не сака голема и помпезна свадба, но има многу романтични замисли за настанот.

– Сакам насекаде да висат светилки. Би било многу убаво, ако се случи во шумата, ја пренесува „Пипл“ нејзината изјава.

–Музичката ѕвезда и американската манекенка се свршија на почетокот на јули на Бахамите.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време