Лепа Брена: „Ќе се грабам со мајка ѝ на Александра, сепак, јас сум во предност“

Пејачката откри кон кого ќе биде насочена сета нејзина љубов

Фото: Бошко Карановиќ

Пејачката Лепа Брена се врати од Бора Бора, каде што одмораше со семејството, па проговори за приновата што за еден месец ќе пристигне во нивното семејство.

Се’ им препуштаме на родителите, но тоа е првото внуче на Боба. Мојата внука од сестра има две деца, кои многу ми недостасуваат и секогаш се расплакувам кога помислувам на нив. Целата љубов сега ќе биде насочена кон бебето на Александра и Филип. Мислам дека сум во предност бидејќи сум им најблиску на Бежаниска коса. Можеби ќе се натпреварувам малку со мајка и’ на Александра, сепак, јас сум им поблиску и многу полесно ќе можам да им тропнам на врата“, искрена беше баба Брена.
loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време