Лана Дел Реј не личи на себе: Естетските операции ја изобличиле некогаш убавата пејачка

Ќе се шокирате!

Никој не очекуваше дека и Лана ќе стане роб на пластичната хирургија

Таа се издвојуваше со необичниот музички израз и изглед. Почетокот на нејзината кариера најавуваше блескави успеси. Тие навистина се случија, но пејачката денес веќе не личи на себе.

Лана Дел Реј веќе со години редовно оди на пластични хирурзи кои најмногу се концентрираат на промена на нејзиниот нос. Низата корекции довела до тоа што сега Лана има целосно деформирано лице.

Видовме како Лана изгледа денес на нејзиниот профил на Инстаграм. Таа позирала со некој пријател во машка облека. Но што е со лицето?

Just because

A post shared by Lana Del Rey (@lanadelrey) on

Тоа веќе не е истата пејачка. Многуте операции можат да се споредат со оние на Мајкл Џексон.

Многумина се надеваат дека музичката ѕвезда во некој момент ќе се сопре. Да се надеваме дека така и ќе биде, пред да биде предоцна. Најголемата иронија е тоа што на Лана не и’ беше потребна ниту една операција!

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време