Конечно е откриено колку пари Кејт и Меган трошат на облека

Од сумата ќе ви се сврти во глава

Војвотките за одредени модни парчиња потрошиле голем буџет

Сопругите на принцевите Вилијам и Хари, војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл важат за стилизирани дами, меѓутоа во јавноста се појави информација за тоа колку пари трошат на гардероба.

Имено, членовите на кралското семејство саакат да облечат фини модни парчиња, па поради тоа модните стручни лица направија истражување.

Како што пишуваат странските медиуми, војвотките за одредени модни парчиња потрошиле голем буџет.

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон најмногу сака да троши на гламурозни фустани, а неодамна на облека и накит потрошила околу 73 илјади евра.

Меган повеќе преферира едноставен стил со модни додатоци, а претходната година за облека потрошила 400 илјади евра.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време