Кинеските портали пишуваат дека Ким Кардашијан и Бијонсе ја копираат Јелена Карлеуша?

Пејачката се прочу во Кина

Откако нејзиниот сопруг Душко Тошиќ стана најплатениот српски дефанзивен фудбалер потпишувајќи договор со кинески клуб Гуангџоу Р&Ф, кинеските медиуми се заинтересираа за ликот и делото на Јелена Карлеуша, за која осамнаа написи во медиумите. Па така, еден од порталите пишува дека контроверзаната пејачка и’ станала модна инспирација на прочуената американска старлета Ким Кардашијан, која почнала да ги копира нејзините модни комбинации.

Јелена посебно внимание и’ посветува на својата облека, по која е надалеку прочуена. Благодарение на добрата имагинација и смислата за мода, им стана инспирација на многу попознати личности, како Ким Кардашијан, Бијонсе и други. Сметаме дека ова е можност за Јелена, преку својот сопруг Душко, да дојде во Кина и да направи голем БУМ, каков што постигна во Турција“, сметаат Кинезите.

 

☀☀☀

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време