Ким Кардашијан повторно мака мачи со псоријазата

И се проширила низ целото тело

Не може се уште да пронајде лек

Кога ќе ја погледнете на фотографиите ви се чини дека таа има идеално лице и свилена кожа. Но, дали е баш така?

Најпознатата светска ријалити ѕвезда Ким Кардашијан се бори со својата болест со години, која сeга и се прошири по целото тело.

38-годишната Ким објави фотографија со кафеави дамки по лицето, како и фотографија од нејзините нозе под која напишала: „секси“.

Не грижете се, тоа е само растителна маст“ – вели Ким, која досега пробала разни креми за да ја елиминира оваа болест на кожата, но без успех.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време