Ќерката на Босанац се огласи и откри каква му е здравствената состојба

Мора многу да внимава

Фото: Марко Ѓоковиќ

Композиторот и членот на жирито во „Ѕвездите на Гранд“, Драган Стојковиќ Босанац пред три дена беше опериран  на Институтот за кардиоваскуларни болести.

По тој повод членовите на неговото семејство не се огласуваа се до вчера кога се огласи и неговата ќерка Џиџа.

ФОТО: МИЛАН ИЛИЌ/РАС СРБИЈА

Вчера со мајка ми Дуња и брат ми Александар го посетивме тато“,  вели Џиџа за „Српски телеграф“ и додава: „Тој е добро, добро се чувствува. Како и секоја ќерка, се грижев, иако станува збор само за рутинска операција. Утре треба да излезе од болница и мора многу да внимава. Се надевам дека здравјето ќе му биде на право место“,  додава Џиџа.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време