Јелена Карлеуша за српската претставничка на Евровизија: „ Дно, дома никој не ја знае, а камоли во Тел Авив“

Ја подбра Невена Божовиќ, иако се пласираше во финале

Иако Невена Божовиќ синоќа успеа да се пласира во финалето на Евровизија, Јелена Карлеуша смета дека во сабота Србија нема никакви шанси за голем пласман.

Таа на својот Инстаграм профил објави статус и се запраша до кога Србија на овој фестивал ќе праќа просечни изведувачи и песни и зошто никој досега не успеал да извлече поука од победата на Марија Шерифовиќ.

Еве што пишува во нејзиниот пост:

Фото: Инстаграм, принтскрин

 

 

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време