Јелена Јованова: „Мојот роден град ме обликуваше како личност“

Доби признание од општина Штип каде живееше до 18 години

„Кога признанието доаѓа од дома, верувајте дека значи најмногу“

Актерката Јелена Јованова која веќе извесен период живее во Хрватска, а е една од ретките наши глумици која што може да се пофали со регионална кариера деновиве доби признание за својата работа и тоа од општина Штип каде е порасната.

Жал ми е што денес не бев со Вас за да лично се заблагодарам. Неизмерно ми е драга и важна Вашета доверба. Кога признанието доаѓа од дома, верувајте дека значи најмногу. Штип е еден храбар сонувач и ловец на таленти. Овој град ме постави на патот на кој што сум, ме обликува во голема мера во личноста која сум денес. Вечно благодарна и доследна сум му. Ви благодарам уште еднас. Ваша Јелена Јованова“, напипала актерката на „Фејсбук“.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време