Израел тагува: Згасна еден човечки живот на Евровизија 2019!

Несреќа

Фото: The Times of Israel

За жел меѓу музиката, еуфоријата и радоста на Евровизија, се случи трагичен настан, односно згасна еден човечки живот.

Имено, работник загина откако беше повреден за време на подготовките пред првата полуфинална вечер.

Шеесет и шест годишниот Полди Шварц кој бил возач на камион во понеделникот додека растоварал опрема за осветлување истата му паднала врз него, по што веднаш бил пренесен во болница каде во средата им подлегнал на повредите.

Фото: Инстаграм

Синот на трагично загинатиот работник вели дека се уште немаат одговор од организаторите како е можно опрема тешка половина тон да падне врз неговиот татко.

Сета почит за настанот кој се одржува наречен Евровизија, но тука беше загубен живот, вели Шварц.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време