Има за што да бидеме горди – Тамара Тодевска е најдобар евровизиски вокал

Доби признание

Оваа година „Изборот за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел.

Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена.

Имено, по гласењето на жирито, Тамара го освои првото место, а по гласовите на публика го освои седмото место.

Меѓутоа, пејачката сега доби уште едно признание,  односно е прогласена за најдобар женски вокал.

Фото: Инстаграм

Вкупно 23,3 проценти од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска.

Со овие радосни вести се пофали и самата пејачка на својот „Инстаграм“ преку кој се заблагодари на сите кои гласале за неа.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време