Голема тага во семејството на актерот Андрија Милошевиќ

Почина неговата мајка Вера

Се повлече од јавноста

Актерот Андрија Милошевиќ се повлече од јавноста поради смртта на неговата сакана мајка Вера, која почина во Подгорица во 64 година, пишува српски Курир.

Колку му значи мајка ми и колку се поврзани, актерот постојано зборуваше во интервјуа и потенцираше дека  таа секогаш го поддржува.

Таа е борец и имаме блескава врска, иако за две децении нејзиниот син повеќе го гледа по медиумите отколку дома – актерот  кој публиката го засака од хумористичката серија” Андрија и Анџелка “,  изјави во едно интервју за својата мајка.

View this post on Instagram

Kanadsko proleće… #toronto

A post shared by andrijamilosevic_official (@andrijamilosevic_official) on

Тој исто така рече дека еден од најтешките моменти во неговиот живот била нејзината дијализа и подоцна трансплантацијата на бубрегот.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време