Еве што му порача Тамара Тодевска на претставникот на Шведска по промената на гласовите на Евровизија

Моќна порака

Фото: Принтскрин

Во саботата заврши 64-то издание на Избор на песна на Евровизија, на која победи Холандија. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на овогодинешното издание, a според првичните резултати Македонија заврши на втората позиција според гласовите од жирито, а Шведска триумфираше.

Фото: Принтскрирн

Меѓутоа, само неколку дена по финалето, Европска радиотелевизиска унија потврди грешка во гласањето на белоруското жири.

По промената на гласовите на жирито, Македонија и нашата претставничка Тамара Тодевска се најдоа на прво место според гласовите на жирито и според гласовите на публиката на седмо место.

Нашата претставничка се огласи на социјалните мрежи и истакна дека е пресреќна, но се и заблагодари на целата поддршка.

Исто така на својот Твитер профил, Тамара на шведскиот претставник му порача

Двајцата сме победници, вие бевте фантастични“.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време