Џастин Бибер се соочува со сериозна тужба: „Поради тебе останав инвалид, ќе ми платиш“!

Проблеми во рајот

Фото: Профимедиа

Светската музичка ѕвезда Џастин Бибер се соочува со сериозна тужба.

Пејачот Џастин Бибер пред две години по неделната миса во црква на Беверли Хилс со својот автомобил предизвикал сообраќајна несреќа.

Со својот автомобил Бибер прегазил фотограф. Младиот пејач  веднаш излегол од автомобилот и се обидел да му помогне на повредениот фотограф.

Станува збор за Вилијам Ламонт кој сега поднел обвинение против пејачот поради таа несреќа.

Останав траен инвалид поради него, емоционално сум оштетен и барам оштета, порачал фотографот  во судските документи, но во истите документи тој не прецизирал кои повреди му ги нанел Џастин Бибер при несреќата.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време