„Билборд“: Ова е причината зошто Македонија може да победи на „Евровизија“

Прогнози

Фото: фејсбук

Дванаесет земји најдоа на листата на можни победници на „Евровизија 2019“ направена од најпознатиот музички портал „Билборд“. Според нивните прогнози, меѓу 12-те песни се најде и „Proud“ на Македонија.

Ова славење на жените во време на движењето #MeToo ќе освои многу од гледачите што гласаат, како и од судиите во професионалното жири, пишува во своите прогнози „Билборд“.

Покрај нашата држава на оваа листа како потенцијални победници се најдоа и Чешка, Франција, Малта, Австралија, Русија, Азербејџан, Норвешка, Италија, Швајцарија, Шведска и Холандија.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време