Бебе Реџа пред Греми наградите вечераше македонски ајвар

Призна дека ова и е омилено јадење

Знае што е добро

Пејачката со албанско потекло, Бебе Реџа, на „Инстаграм“ откри дека јадела македонски ајвар пред доделувањето на Греми наградите. Таа објави видео од својата ужина, а на масата пред неа стои полупразна тегла на која пишува „Билјана – македонски ајвар“. Пејачката, чии родители потекнуваат од Дебар и Гостивар, на фановите им откри дека ајварот е едно од нејзините омилени јадења.

Пробувам да каснам нешто здраво пред црвениот тепих на Греми, па денеска јадам ајвар и го обожавам, има и крем сирење, компири… Сега одам да се спремам за наградите“, вели пејачката во видео-пораката.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време