Александар Тарабунов откри: „Верувам во љубов после неверство!“

Секој заслужува втора шанса

„Се е за луѓе, па така и ова“, вели пејачот

Пејачот Александар Тарабунов кој беше дел од Василичарскиот концерт кој што викендов се одржа во Македонската опера и балет вели дека верува во љубов после неверство и смета дека секој заслужува втора шанса.

Не сум размислувал многу на таа тема, но мислам дека и после невество постои љубов. Секој заслужува втора шанса, за да има неверство од страна на еден од партнерите, мора да има и некоја причина… Се е за луѓе, па така е ова, рече пејачот кој неодамна заедно со помалата колешка Барбара сними кавер верзија на темата „Не ги бриши солзите“ која пред повеќе од десетина година ја испеа Роберт Билбилов.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време