Запознајте ја убавата сопруга на Тарик Филиповиќ – Ја оженил после само три средби

Лејла Филиповиќ во 1998 година беше избрана за Мис на Хрватска, а по пет дена и ја одземаа круната

Популарниот хрватски водител Тарик Филиповиќ е оженет со четири години помладата сопруга Лејла Филиповиќ.

Лејла остана запаметена по скандалот што и се случи откако беше избрана за Мис на Хрватска во 1998 година, а пет дена подоцна гласањето беше прогласено за нерегуларно. Имено, на Лејла во тоа време и беше одземена круната, а покрај тоа, таа беше во центарот на вниманието на јавноста поради првиот брак, откако дозна дека сопругот ја изневерува.

Како што тогаш известуваа хрватските медиуми, Лејла го фати во прељуба својот прв сопруг со кого има син,  по што веднаш поднесе барање за развод. Денес е во брак со водителот и актер Тарик Филиповиќ.

Лејла и Тарик се виделе едвај три пати пред да започнат љубовна романса. Првиот пат било за време на скандалот, кога Тарик и се јавил на мајката на Лејла, вториот пат се сретнале во продавница за чевли, а третиот пат во едно кафуле.

Секоја средба завршувала само со пропратен поздрав и насмевка, а потоа неннадејно влегоа во љубовна врска што е ги одведе во брак, кој е хармоничен и ден денес трае.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време