Васил Гарванлиев за љубовта и Евровизија: „Сингл сум, осуди ќе има без разлика на се!

Луѓето сакаат драми

Не постои човек во земјава, а веќе ниту во светот кој не слушнал за Васил Гарванлиев. Момче со широка насмевка, добра душа и уште подобро срце. Момче на кое најголем предизвик му е да сподели емотивна приказна преку неговиот глас. Токму тоа и го прави.
Екипата на Бекстејџ имаше можност да разговара токму со него. Имаа многу теми на муабет. Зборуваа за тоа колку емотивно ја доживеа Евровизија, за неговата сексуална ориентација, неговиот љубовен статус, но и осудите од страна на јавноста.
Тој додаде:
Не сум заљубен, сингл сум. Осуди ќе има без разлика на се, луѓето сакаат драми.
Целото интервју погледнете го во продолжение:

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време