Најстарата инфлуенсерка на светот има 91 година, а заработува 8.000 евра од објава на Инстаграм

Доказ дека годините не се пресудни за успех во инфлуенсерството

Хелен Рут Елам (91), позната на Инстаграм како Беди Винкл, без оглед на својата возраст, е многу популарна и им е сериозна конкуренција на нејзините многу помлади колешки.

Според истражувањето на една страница, која се занимава со заработувачката на инфлуенсерите, Хелен заработува многу повеќе од нејзините помлади и попознати колеги.

Нејзиниот профил го следат 3,5 милиони луѓе, а за една објава во просек заработува 8.000 евра.

Секако не е изненадувачки што е толку популарна, бидејќи нејзините придружници се воодушевени од нејзините весели модни комбинации, дури и од костимите за капење, кои го отсликуваат нејзиниот ведар дух.

Фото: Инстаграм

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време