Марина Туцаковиќ по 30 години работа како текстописец на најголемите хитови призна: „Јас не се чувствувам како дел од естрадата!“

Ова е вистината за нејзиниот однос со пејачите

Најпопуларната авторка на едни од најголемите хитови во соседството Марина Туцаковиќ (67) се појави во јавноста прв пат по долгата пауза.

Таа пред малите екрани откри зборови кои буквално ги облеа со емоции гледачите.

Јас не се чувствувам како дел од естрадата. Но, морам да признам, до душа естрадата е една интересна работа, вели Туцаковиќ.

Таа додава дека не е срамота да си дел од естрадата.

Не, не е срамота да си дел од естрадата, срамота е ако ја грдиш истата, додава Марина во емисијата „Што сум на тебе и која сум на себе“.

Таа инаку со години се бори со канцерот, а од оваа битка вели дека ќе излезе како победник.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време