Лепа Брена објави колку антитела има по примањето на втората доза на „фајзер“

Кој би рекол...

Популарната пејачка Лепа Брена (60) објави дека ја примила и втората доза на вакцината „фајзер“, по што направила и тест за антитела на коронавирусот, а резултатот пријатно ја изненадил.

Сите во мојот дом се вакцинираа, дури и луѓето кои работат за нас. Секој има право сам да одлучи што ќе прави. Јас сакам да ги прегрнувам луѓето што ми се драги и ги сакам, така ја покажувам љубовта“, изјави Лепа Брена, и додаде дека бројот на антитела ѝ изнесува 18.000.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време