Лепа Брена го замени сопругот Боба во кујна – Сега таа е задолжена за ручекот во нивниот дом

Времето во карантин го минува продуктивно и учи да готви

Лепа Брена откри како го поминува своето време додека е во карантин и што најчесто прави.

Имено, пејачката периодов е посветена на домот и слободното време го минува во кујна.

Ако ме прашате како го минувам времето во карантин, ќе ви кажам дека го минувам како што прават повеќето домаќинки низ целиот свет. Јас се занимавам со себеси, семејството и домаќинство.Ги средив сите плакари и планирам да ги исчистам сите делови од куќата и дворот, рекла Брена.

Притоа, не ја заборавив физичката активност, иако и при чистењето и тоа како ја има, како и создавање добра атмосфера“, додала Лепа Брена и потенцирала дека периодов готви многу често, а на нејзиното мени се наоѓаат само традиционални српски јадења.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време