Јована Јоксимовиќ: „Јас не паметам кога последен пат сум си купила нешто“

Нема време за шопинг

Фото: Милош Надаждин

Популарната водителка Јована Јоксимовиќ тврди дека со месеци не била да се почести со некое парче квалитетна облека, ни таа, ниту пак нејзиниот сопруг, пејачот, Жељко Јоксимовиќ.

Водителката Јована Јоксимовиќ обожава кога нејзините деца се дотерани и складно облечени, една од нејзините омилени активности е кога „шопингува“ за нив. Но, кога сме кај неа и сопругот Жељко Јоксимовиќ, вели дека не може ни да се присети кога последен пат излегле од нивниот дом со намера да купат нешто за нив двајца.

Одамна, јас и сопругот ништо не сме си купиле,  јас купувам само за децата, додека ние двајца, само ако ни дојде некој дизајнер на гости, па на лице место да пробаме и да купиме. Јас во последниве години станав стручњак за детска облека, цени, материјали, квалитет. Па ако некому му треба совет нека ми се обрати слободно на таа тема.“

Брачниот пар Јоксимовиќ, неодамна, организира голема забава по повод 3-от роденден на нивните близначки Ана и Срна.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време