Ги следи трендовите: Џулија Робертс на 52 години во најпосакуваните панталони за оваа сезона

Модерна и секси!

На прославата одржана по доделувањето на овогодинешните Оскари, се појави и една од омилените холивудски ѕвезди, актерката Џулија Робертс.

Робертс се појави на забавата заедно со својот сопруг, режисерот Дени Модер.

За оваа прилика актерката одбра модна креација која не помина незабележително, бидејќи на неа доминираше најновиот хит за оваа сезона – кожни црни панталони кои се синоним за заводливост, дрскост, но и за добар стил.

Секогаш класична и елегантна, црната комбинација на актерката доби доза на драматичност поради кожните панталони и долгите чизми.

Чиста десетка за изборот!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време