Џеј Ло предизвик кој направи бум: И згодната Марјана Станојковска сними видео со танцот од песната Pa Ti

Не е првпат Џенифер Лопез да постави предизвик. Еден меѓу последните беше да се реинтерпретира некој нејзин стајлинг, а најновиот е #patichallenge инспириран од хитот со Малума. Девојки низ светот танцуваат како Џеј Ло на песната „Pa’ Ti“ – вирален предизвик кој го почна најпознатата тиктокерка на светот Чарли Д’Амелио. Нашата Марјана воодушевува со талентот.

 

Спотот на Џеј Ло:

Таа дури се спои со кралицата на TikTok Чарли Д’Амелио на која ѝ даде упатства како да танцува, а заедно имаат за цел собирање на средства за хуманитарни цели.

Видеото од Чарли:

По Чарли, уште многу девојки на TikTok одговорија на предизвикот:

На новиот вирален танцувачки предизвик одговори и Марјана Станојковска, која веќе е добро позната по својот талент за танц.

Видеото каде Марјана танцува како Џеј Ло:

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време