За само неколку минути заработи 2 милиона долари, но и лоши вести: Ким Кардашијан неутешна

Проблеми во рајот

Ким Кардашијан (38) вчера ја пушти во продажба својата колекција стегачи за жени со разни облини СКИМС, и за само неколку минути заработи 2 милиони долари. Имено, нејзиниот сајт се блокирал од посетите, пренесуваат американските медиуми. Цената на моделите се движи до 100 долари.

 

 

View this post on Instagram

 

Wow! Thank you to everyone who supported our @skims launch day yesterday, it was beyond what I could have imagined and I’m so incredibly thankful! For anyone that didn’t have a chance to shop yesterday, we still have some of the shapewear still in stock in colors Onyx, Umber and Oxide and many of my must have underwear and bra essentials that are perfect everyday basics. If the @skims item you wanted is sold out, pls follow our Instagram page and visit our website to sign up for restock alerts! Our teams are working overtime to get everything restocked ASAP and my goal is to get our business to a point where we can make my shapewear and essential underwear items available and accessible always. I cannot wait to see everyone in your @skims. Pls be sure to tag me when you receive your order and let me know what you think!!!

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Сепак, ѕвездата на реалното шоу Keeping Up With The Kardashians во последно време не се чувствува добро поради болката во зглобовите.

Ме болат зглобовите, но на поинаков начин од порано. Како да ме боли длабоко во коските“, откри Ким во новата епизода на реалното шоу.

Фото: printscreen youtube

Затоа била принудена да ги направи потребните лекарски анализи, а што пристигнале резултатите, нејзиниот лекар Даниел Валас и’ се јавил на телефон за да и’ ги соопшти.

Фото: printscreen youtube

Твоите антитела се позитивни на лупус и на ревматиден артритис“, и’ открил тој, додавајќи дека симптомите што ги има укажуваат на овие две автоимуни заболувања. Инаку, познато е дека Ким веќе има едно автоимуно заболување  псоријаза. Штом го слушнала ова, почнала да плаче.

Фото: printscreen youtube

И покрај објаснувањето на лекарот дека се неопходни дополнителни анализи за да бидат 100% сигурни во дијагнозата, Ким била неутешна.

Ваквите нешта ви се вовлекуваат во главата и почнувате да размислувате за најлошите можни сценарија“, плачејќи повторуваше популарната американска старлета.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време